Het weer ziet er de komende uren goed uit, we gaan kijken. Rond twaaf zijn in elk geval Servé en Martien op 't Rooth.
Sommigen herinneren zich misschien nog de verhoogde activiteit van de Leoniden rond het jaar 2000. Dit in verband met de periodieke opleving van de meteorenzwerm iedere 33 jaar, gekoppeld aan de omlooptijd van de moederkomeet van de zwerm Tempel-Tuttle.
Hoewel de komeet al lang weer op zijn retour is, voorspellen sterrenkundigen toch een sterke opleving van de meteorenactiviteit dit jaar. Dit zou te maken hebben met de relatief korte passage van de aarde langs de stofslierten die de komeet tijdens de passages van 1102, 1466 en 1533 heeft achtergelaten.
De voorspellingen stellen een vrij kort maximum in het vooruitzicht van meer dan honderd meteoren per uur (sommigen verwachten uitschieters tot 500 meteoren per uur) rond 22.40 uur Nederlandse tijd
Zie voor meer achtergronden http://www.skyandtelescope.com/observing/highlights/35935909.html en http://www.msnbc.msn.com/id/33589356/ns/technology_and_science-science/
Alhoewel de radiant bij ons pas na middernacht opkomt, loont het wellicht toch de moeite om een waarneemactie rond de Leoniden op te zetten. Bij meteoorzwermen weet je het maar nooit: een beetje vertraging en wij vallen met de neus in de boter.
Zorg voor een comfortabele ligstoel en warme kleding.
Plaats: Onze bekende waarneemplek bij ’t Rooth op het plateau van Margraten,
Tijd: Dinsdag 17-18 november vanaf 24 uur,
Aanmelden: Servé vaessen, tel. 043 3611874;
Dit e-mailadres is beschermd tegen spambots. U heeft JavaScript nodig om het te kunnen zien.
Het doorgaan is afhankelijk van het weer. Bel uiterlijk om 23 uur met Servé (of kijk op deze site) of de actie doorgaat.
| < Vorige | Volgende > |
|---|


